آشنایی با سنگ ها

تاثیر سنگ ها بر روی چاکراه های بدن

تاثیر سنگ ها بر روی چاکراهای بدن

در این مطلب قصد داریم تا از تاثیر سنگ ها بر روی چاکراه های بدن با شما سخن بگوییم. همچنین سعی داریم تا سنگ های مناسب برای هر یک از چاکراها را به شما معرفی نماییم.

چاکرا کلمه ای سانسکریت بوده و معنای آن چرخ است. چاکراها مراکز انرژی بدن به شمار می آیند. افرادی که به مدیتیشن علاقه مند هستند، از وجود این چاکراه ها آگاه هستند.

تاثیر سنگ ها بر روی چاکراه های بدن موضوع جالبی است که این روزها توجه ویژه ای به آن می شود. سنگ هایی که برای این منظور استفاده می شوند باید با آب شسته شده و  از مرغوبیت بالایی نیز برخوردار باشند.

در بدن انسان سه مسیر جریان انرژی اصلی وجود دارد که محل برخورد این سه جریان چاکراهای اصلی را پدیدار می سازند.

برای هر یک از این چاکراه های اصلی نام و رنگ به خصوصی در نظر گرفته اند که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

انواع چاکراه های بدن

در بدن انسان چاکراه های متعددی وجود دارد. اما برای بدن ۷ چاکراه اصلی قائل می شوند. این هفت چاکرا اصلی عبارت می باشند از:

 • چاکرا ۱ : ریشه و پایه :

این چاکرا به شکل نیلوفر چهار پر بوده و در میان اعضا تناسلی و مقعد قرار گرفته است. حس مربوط به این چارا بویایی است. رنگ این چاکرا قرمز می باشد. این چاکرا بر روی استخوان بندی، ماهیچه ها، کلیه ها و اندام های جنسی کارایی دارد. عنصر مربوط به آن خاک است.

 • چاکرا ۲: خاجی، هارا:

محل این چاکرا بالای اعضای تناسلی در انتهای ستون فقرات قرار دارد و سمبل آن نیلوفر شش پر است. حس مربوط به آن چشایی است. رنگ این چاکرا نارنجی می باشد. این چاکرا بر روی شانه، لگن خاصره، اسپرم، ترشحات و مایعات بدن، غده های اعضا تناسلی و اعضا تکثیر شونده کلیه ها کارایی دارد. عنصر مربوط به آن آب است.

 • چاکرا ۳: شبکه خورشیدی:

محل این چاکرا قسمت فوقانی شکم بین ناف و انتهای جناغ سینه قرار دارد و سمبل آن نیلوفر ده پر است. حس مربوط به آن بینایی است. رنگ این چاکرا زرد طلایی می باشد. این چاکرا بر روی دستگاه گوارش، کبد، کیسه صفرا، پرده دیافراگم و بخش میانی پشت کارایی دارد. عنصر مربوط به آن آتش است.

 • چاکرا ۴: قلب:

محل این چاکرا بالای جناغ سینه، فرورفتگی بین دومین و سومین دنده، وسط قفسه سینه قرار دارد و سمبل آن نیلوفر دوازده پر است. حس مربوط به آن لامسه است. رنگ این چاکرا سبز و صورتی می باشد. این چاکرا بر روی قلب، شش ها، دیافراگم، قفسه سینه، جریان گردش خون، شانه ها، دست ها و بازوها، پوست  و حفره شکمی کارایی دارد. عنصر مربوط به آن باد است.

 • چاکرا ۵: گردن:

محل این چاکرا در میان استخوان های ترقوه قرار دارد و سمبل آن نیلوفر شانزده پر است. حس مربوط به آن شنوایی است. رنگ این چاکرا آبی روشن می باشد. این چاکرا بر روی گردن، گلو، آرواره ها، گوش ها، نای، مری، بازوها،لب بالایی و ریه ها کارایی دارد. عنصر مربوط به آن اتر است.

 • چاکرا ۶: چشم سوم:

محل این چاکرا در پیشانی میان دو ابرو قرار دارد و سمبل آن نیلوفر نود و شش پر است. حس مربوط به آن ادراک فراحسی است. رنگ این چاکرا نیلی، زرد و بنفش می باشد. این چاکرا بر روی صورت، چشم ها، گوش ها، بینی، سینوس ها، مخچه و دستگاه عصبی کارایی دارد. عنصر مربوط به آن نور است.

 • چاکرا ۷: تاج سر، دروازه الهی:

محل این چاکرا ببالا و مرکز سر، تاج سر قرار دارد و سمبل آن نیلوفر هزار پر است. رنگ این چاکرا بنفش، سفید مایل به نقره ای و طلایی می باشد. این چاکرا بر روی مخ کارایی دارد. عنصر مربوط به آن تفکر است.

انواع چاکراها

سنگ های مناسب برای هر چاکرا

برای هر یک از چاکراه هایی که معرفی نمودیم گروهی از سنگ ها مناسب در نظر گرفته می شوند. انتخاب این سنگ ها در هماهنگی با رنگ هر چاکرا می باشد.

 • سنگ های مناسب برای چاکرا ۱: تمامی سنگ های قرمز رنگ از جمله: یاقوت سرخ، مرجان، یاقوت کبود، یشم، عقیق سرخ، گارنت و جاسپر قرمز
 • سنگ های مناسب برای چاکرا ۲: تمام سنگ های نارنجی از جمله: اوپال آتشین، عقیق آتشین، یشم نارنجی، کهربا، سیترین و توپاز
 • سنگ های مناسب برای چاکرا ۳: تمام سنگ های زرد طلایی از جمله: توپاز، یاقوت زرد، عقیق زرد، سیترین و کهربا
 •  سنگ های مناسب برای چاکرا ۴: یاقوت، کوارتز صورتی، یشم سبز، عقیق سبز، زمرد و فیروزه
 • سنگ های مناسب برای چاکرا ۵: یاقوت آبی، اکوامارین، فیروزه آبی، کرایزکولا، عقیق آبی، لاجورد و آمازونیت
 • سنگ های مناسب برای چاکرا ۶: آمیتیست، لاجورد، عقیق آبی، آمازونیت، کلسیت آبی و چشم ببر
 • سنگ های مناسب برای چاکرا ۷: آماتیست، آمیترین، الماس، کوارتز، تانزانیت و جید

اکثر این سنگ ها با کیفیتی بسیار بالا و قیمتی عادلانه و مناسب به صورت تکی و عمده در فروشگاه دنیای نگین، فروشگاهی شناخته شده در بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید