آشنایی با سنگ ها

جواهرات مقرون به صرفه

جواهرات مقرون به صرفه

در این قسمت قصد داریم تا شما را با جواهرات مقرون به صرفه آشنا سازیم. سنگ های قیمتی علاوه بر زیبایی خیره کننده ای که دارند و جلوه برازنده ای که برای زیورآلات شما به وجود می آورند، هر یک خواص منحصر به فرد خود را دارند.

بسیاری از علاقه مندان به سنگ های جواهری به دلیل قیمت بسیار بالایی که برای این سنگ ها در ذهن خود متصور می شوند از خرید آنها اجتناب می کنند. در این قسمت قصد داریم شما را با چند سنگ قیمتی که علاوه بر داشتن ویژگی های خارق العاده در مقایسه با سایر سنگ های قیمتی قیمت مناسب تری دارند آشنا کنیم. 

به طور کلی سنگ های قیمتی نظیر الماس، یاقوت و زمرد سنگ های گران قیمتی محسوب می شوند که تمامی اقشار جامعه قادر به خرید این سنگ ها نیستند.

اما باید آگاه باشید که بسیاری از سنگ های نیمه قیمتی دیگری در جهان وجود دارد که زیبایی چشمگیر و خواص ویژه ای داشته و شما با قیمت مناسب تری قادر به خرید آنها خواهید بود.

البته برخی از سنگ های نیمه قیمتی که در جهان تعداد کمتری از آنها وجود دارد و کمیاب تر هستند، تا حدودی گران قیمت می باشند. اما اکثر زیورآلاتی که با سنگ های نیمه قیمتی ساخته می شوند، جواهرات مقرون به صرفه تری محسوب می شوند.

در طراحی مدرن و سبک های متنوعی که اکنون بازار داغی در مد و جواهرسازی پیدا کرده اند، سنگ های نیمه قیمتی با رنگ های جذاب و درخشندگی مطلوب خود جایگاه ویژه ای دارند.

و اما بپردازیم به چند سنگ نیمه قیمتی که علاوه بر زیبایی، از قیمت مناسبی برخوردار است.

آمیتیست

آمیتیست دورنگ بوده و از یک زاویه آبی و از زاویه دیگر ارغوانی دیده می شود. رنگ این سنگ کریستالی کوارتزی چشم گیر و بسیار گرم و جذاب است. هر چه این سنگ تیره تر باشد از ارزش بالاتری برخوردار می باشد.

این سنگ معمولا به صورت پله ای و یا ترکیبی تراشیده می شود. زیبایی آمیتیست مثال زدنی می باشد. از همین رو طرفداران بسیاری در جواهرسازی به خود جذب کرده است. قیمت این سنگ مناسب بوده و در صورت خرید عمده از فروشگاه دنیای نگین تخفیف ویژه ای دریافت خواهید کرد.

آماتیست

آمیتیست

عقیق

عقیق دیگر سنگ نیمه قیمتی است که بسیار زیبا و پر از خواص مختلف است، در عین حال می توان آن را با قیمتی معقول تر خریداری کرد. عقیق یمنی، عقیق زرد (شرف الشمس)، عقیق شجری و عقیق خراسان از جمله انواع بسیار زیبای این سنگ ارزشمند می باشد که در فروشگاه دنیا نگین به صورت تکی و عمده فروخته می شود.

یکی از انواع عقیق ها که در جواهرسازی امروز دنیا از آن بسیار استفاده می کنند، عقیق شجری می باشد. عقیق برم مشهد که به عقیق خراسانی نیز مشهور می باشد، رنگ و درخشندگی منحصر به فردی دارد.

عقیق برم مشهد

عقیق برم مشهد

عقیق شجری

عقیق شجری

فیروزه

فیروزه به دلیل زیبایی ظاهری و رنگ آرام بخش و چشم نواز خود از محبوبیت بالایی برخوردار است. این سنگ به دو تم رنگی آبی و سبز دیده می شود. از طرفی دیگر فیروزه به دو طرح صاف و رگه دار به چشم می خورد.

تنوع ظاهری این سنگ بی نظیر است. خواص و ویژگی هایی که برای فیروزه برشمارده می شود، تحسین برانگیز است.

فیروزه مصری، فیروزه هندی، فیروزه نیشابور و فیروزه کرمان انواع این سنگ می باشد. در این میان فیروزه نیشابور از بالاترین مرغوبیت برخوردار است.

فیروزه در سبک های مختلف به خصوص سبک بوهویی طرفداران زیادی دارد.

firuzeneyshabur

جواهرآلات فیروزه

اونیکس

سنگ اونیکس به عقیق سلیمانی نیز شهرت دارد، از قدیم الایام تا الان، سنگی مقدس و گرانبها به شمار می آید. اونیکس عقیقی است سیاه رنگ تمرکز را زیاد کرده و انرژی بخش می باشد. این سنگ بسیار شیک بوده و برای افراد مشکل پسند انتخاب درستی به شمار می آید.

اونیکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید