آشنایی با سنگ ها

لابرادوریت

لابرادوریت

لابرادوریت را بی گمان باید الهه اسطوره ای سنگ ها نامید. ظاهر جادویی و سحر آمیز این سنگ دیدگان کنجکاو را به خود خیره میسازد. در این مطلب قصد داریم تا شما را با ویژگی ها و خواص اعجاب انگیز این سنگ آشنا سازیم. افسانه هایی است که می گوید این سنگ چشم نواز از آتش های منجمد شده شفق قطبی که بر روی زمین سقوط کرده است، پدید آمده و دنیای بیداری را از قلمروهای غیب جدا می سازد.

ویژگی های سنگ لابرادوریت

این سنگ بسیار زیبا که برای نخستین بار در کانادا کشف شده است و نامگذاری آن نیز بر اساس محلی که در آن پیدا شده، صورت گرفته است.

به گونه ای می توان گفت که این سنگ جزو کانی های فلدسپاری (سیلیکات آلومینیوم ) محسوب می شود.

سختی این کانی ۶ می باشد. بلور این سنگ تقریبا منشوری شکل است.

این سنگ اغلب در کشورهایی نظیر فنلاند، گرینلند، روسیه، اسکاندیناوی، ایتالیا، ماداگاسکار، مکزیک و آمریکا یافت می شود. نوع فنلاندی آن گستره وسیع تری از رنگ ها را از خود نشان می دهد.

این سنگ کمی به moonstone نیز شباهت دارد.

این کانی برای متعادل و فعال سازی چاکراهای چشم سوم و گلو به کار برده می شود. اما از آن بیشتر در مدیتیشن های مربوط به چاکرای چشم سوم استفاده می کنند. گفته می شوند این سنگ در افزایش اعتماد به نفس و هوشیاری فرد می تواند مفید واقع شود. مهم ترین خصوصیت این کانی توانایی آن در بازی با رنگ هاست.

لابرادونیت

اثر لابرادورسنس در سنگ های لابرادونیت

بازی که سنگ های لابرادونیت با رنگ ها انجام می دهند سبب اثر مسحور کننده لابرادورسنس می شود. اثر بصری رنگین کمانی که در این سنگ ها دیده می شود سبب شهرت و محبوبیت جهانی آنها شده است. جالب است بدانید که رنگ پایه این سنگ ها معمولا خاکستری تیره بوده و زمانی که نور را به خود جذب می کنند به صورت رنگین کمانی به چشم ما دیده میشوند. جلا صدفی این کانی ها بر زیبایی آنها می افزاید. همه این ویژگی ها سبب شده تا استفاده از این سنگ ها در صنعت مد رواج یابد.

رایج ترین رنگ های این نوع سنگ عبارت است از : آبی- آبی سبز- آبی اسطوخودوسی- زرد- سیاه و حتی گاها صورتی بنفش. بی شک طیف رنگ هایی که این سنگ از خود نشان می دهد ما را به یاد شفق قطبی می اندازد و همین موضوع آن را شگفت انگیز و شفا دهنده جلوه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید